- 16:05 Скандальний футболіст влаштував ще одну «п'яну» ДТП: цього разу його «Мерседес» вибухнув
- 15:41 Ще треба чекати: коли США застосують проти рф «пекельні» санкції
- 15:14 Дрони росіян атакували Самар на Дніпропетровщині: цілилися у ТЦК
- 14:51 Вигідне сусідство: чому досвідчені городники висаджують поруч полуницю та часник
- 14:22 Шкодять собі самі: авіаційний експерт пояснив, чому «Шахеди» можуть пролітати всю Україну
- 14:02 Класичне літо: прогноз синоптиків на тиждень 14 — 20 липня
- 13:31 Стала відома країна, куди рф може невдовзі направити свої ракети
- 13:11 На фестивалі у Закарпатті десятки людей отруїлися водою із… знаменитого водоспаду
- 12:51 Соковиті, ароматні та дуже ніжні овочеві котлетки: кохання з першого шматочка
- 12:30 «Був відчай, я вже просив все зупинити»: як спортсмен з Полтави встановив унікальний світовий рекорд за 24 години
- 12:01 Знаменитий футболіст, який поміняв дружину на її племінницю, забив фантастичний гол з кутового
- 11:32 У Сенаті США схвалили виділення 500 мільйонів доларів на зброю для України — ЗМІ
Праця на окупованих територіях: як не стати фігурантом кримінального провадження

До колаборантів, які пішли на співпрацю з окупантами, в українців ставлення, м'яко кажучи, негативне. Тож до адвокатки з трудового права Вікторії Поліщук часто звертаються працівники з окупованих територій України, яких турбує запитання, чи можуть їх працю віднести до колабораційної діяльності? Тим паче, що 3 березня 2022 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність)». Експертка прояснила ситуацію:
— Колабораційна діяльність — це публічне заперечення громадянином України здійснення збройної агресії проти України, встановлення та утвердження тимчасової окупації частини території України або публічні заклики громадянином України до підтримки рішень та/або дій держави-агресора, збройних формувань та/або окупаційної адміністрації держави-агресора, до співпраці з державою-агресором, збройними формуваннями та/або окупаційною адміністрацією держави-агресора, до невизнання поширення державного суверенітету України на тимчасово окуповані території України. У разі, якщо роботодавець і працівники виїхали або було здійснено релокацію бізнесу, то, звісно, питань не виникає.
— А якщо працівник не встиг виїхати й наразі перебуває на окупаційній території, то якими мають бути дії роботодавця?
— Існує можливість призупинити дію трудового договору, оголосити простій, надати відпустку, а також за можливості організувати дистанційну роботу. У разі, якщо працівники продовжують виконувати свої робочі функції на окупованих територіях дистанційно, а можливо і надалі працюють в офлайні (для прикладу, працівники комунальної сфери) та не вчиняють жодних дій, про які зазначено у Законі від 03 березня 2022 року, то такі дії працівників не можуть бути пов'язані з колабораційною діяльністю.
Раніше, як повідомляли «ФАКТИ», на Херсонщині колаборанти подумують про втечу та скаржаться, що люди «починають потихеньку ненавидіти росіян».
2091Читайте також: Вдарили точно та прицільно: в окупованому Енергодарі від вибуху постраждав головний зрадник, «гауляйтер» окупантів
Читайте нас у Facebook