- 15:07 Українцям видаватимуть по 10 тисяч грн, але реєстрація триватиме лише один день
- 14:52 Ілон Маск залишає адміністрацію Трампа: що сталось
- 14:23 Трамп розглядає зняття всіх обмежень для України часів Байдена: що відбувається
- 14:07 Дворазова олімпійська чемпіонка розлучилася з нареченим після 13 років стосунків
- 13:56 США поставили Канаді ультиматум: незалежність або статус 51-го штату
- 13:41 Вирощування кабачків у шинах: зробіть так, і отримаєте ранній рясний врожай, а підживлювати рослини доведеться набагато менше
- 13:22 Фонд Андрія Матюхи підтримав благодійну ініціативу для дітей-сиріт у Житомирі
- 13:21 Газ по 23 гривні за кубометр: хто платить, чи торкнеться це всіх і чому в США дешевше у 4 рази?
- 13:12 Київ і область накрила негода: що обіцяють синоптики
- 12:53 Окупанти вдарили балістикою по Миколаївщині та били КАБами по Запоріжжю: є жертви й поранені
- 12:51 Справжній «прибалт»: Потап несподівано дізнався, хто він за національністю
- 12:32 Суд США скасував тарифні накази Трампа, визнавши їх незаконними
Слід забезпечити достатнє дренування ґрунту: особливості посадки лаванди

Висадка лаванди — відповідальний захід. Помилки, зроблені на цьому етапі, можуть стати причиною загибелі рослини або її слабкого цвітіння. Садівник з Вінниччини Станіслав Розсоха поділився своїми лайфхаками висадки цієї культури:
«Лаванда — південна рослина, тому місце для її посадки слід вибирати з особливою ретельністю. Спланувати посадку важливо до покупки саджанця, щоб не помилитися з вибором сорту. Якщо місце для посадки обмежене, то перевагу варто віддати компактним різновидам. Пишне, тривале цвітіння рослин можливе лише при достатньому освітленні. Для лаванди вибирають саме сонячне місце, не затінене іншими культурами або будівлями. Від достатку освітлення залежить не тільки рясність цвітіння, але і насиченість аромату колосоподібних суцвіть. Лаванда надає перевагу ґрунтам з високим вмістом кальцію. Кислі ґрунти вапнують. Крім того, слід забезпечити достатнє дренування ґрунту: застій вологи згубний для рослини».
Відстань між кущами, за словами садівника, визначають залежно від їхнього діаметра. Чим більш розкидиста лаванда, тим більший інтервал залишають між рослинами.
«Роботи по посадці лаванди проводять поетапно. Насамперед викопують яму достатньої глибини, з запасом на дренування. Шар дренажу повинен бути не менше 5−7 см. Коренева система рослини повинна вільно поміщатися в лунці. Лаванду висаджують, зберігаючи колишній рівень заглиблення. Добре росте вона при посадці «на пагорбі. Посадкову яму засипають родючим ґрунтом, злегка ущільнюючи його. Рослину рясно проливають 1−2 відрами води. Грунт під кущем мульчують. Через 2−3 тижні рослина приросте на новому місці.
При осінній посадці можна очікувати цвітіння вже на наступний рік. Посадкову яму засипають родючим ґрунтом, злегка ущільнюючи його. При посадці саджанців в садовий вазон на дно місткості обов'язково укладають шар дренажу не менше 7 см. Підійде керамзит, бита цегла, щебінь. Догляд за лавандою включає обрізку, полив, підживлення, укриття на зиму. Від ретельності догляду залежить декоративність рослини".
511Читайте також: Лаванда не любить сильного затінення та сусідства з хвойними, — експерт Олена Павлова
Читайте нас у Facebook