- 14:54 Зробіть таку суміш — і мурахи зникнуть всі до одного
- 14:22 Їй було 18: популярний співак вразив відвертим зізнанням
- 14:10 На Київщині горить велика ТЕЦ: загинули дві людини
- 13:55 Маємо справу з морально й інтелектуально найслабшою адміністрацією США, — аналітик
- 13:49 Федерація волейболу провела семінар для тренерів: головні теми — прозорість і протидія договірним матчам
- 13:21 Українці переплачують за електроенергію десятки мільярдів гривень: експерт пояснив, звідки беруться такі цифри
- 13:11 Поцілили в голову і спину: в Мадриді невідомі вбили колишньго нардепа України Андрія Портнова
- 12:54 Терти до нестями більше не потрібно: як легко позбутися вапняного нальоту в унітазі
- 12:35 Сергій Тарасов, оголошений в міжнародний розшук за підозрою у привласнення землі військових, подарував своєму сину-нардепу 21 млн грн
- 12:28 Лобіює інтереси виробників ліків в історії з маркетинговими договорами: ЗМІ про ініціативи депутата Кузьміних
- 12:20 «Відчула, що в роті повно вибитих кулею зубів. Не зупиняючи машину, виплюнула їх в руку й викинула у вікно»: поранена жінка врятувала дітей від окупантів
- 12:07 Чекають великий успіх та достаток: кому обов’язково пощастить до кінця тижня
«Ніколи не пишіть у протоколі: «Погоджуюся»: адвокат дав поради як діяти, коли вас спинила поліція

За словами адвоката Романа Сімутіна, більшість водіїв при складанні протоколу за ст. 130 КУпАП (водіння у нетверезому стані) допускають багато помилок. Це стосується і винних у правопорушенні, і ні. Що у таких випадках робити — адвокат дав поради на своїй сторінці в Фейсбук.
«Ніколи не пишіть у протоколі: «Погоджуюся», «Визнаю», «Відмовляюся» та не відмовляйтеся ставити підпис. Пишіть ті ж слова тільки із приставкою «не». Згарячу і зопалу ви можете необачно піддатися емоції: написати все, що скажуть, а наступного дня — кусатимете лікті. Особливо, коли матеріали складено неякісно, вина не доведена, проте у протоколі зазначена одна маленька фраза «визнаю». Наша правоохоронна система працює за стереотипом: зізнання — цариця доказів. У нашій країні визнання вини рівноцінно покаранню. Навіть якщо вина не доведена, вас не виправдають і робитимуть усе, щоб покарати, бо ж система не помиляється.
Не намагайтеся захищатися самостійно. Я ще не зустрічав водія, який сам відбився від ст. 130, навіть у випадках, коли його невинуватість очевидна. У мене половина справ, коли водії звертаються, вже програвши першу інстанцію, хоча там можна було реально відбитися. Звертаючись уже до апеляції — шанси скасувати рішення місцевого суду значно зменшуються".
За словами адвоката, він ще не стикався з водієм, який вимагав роз’яснити свої права та зазначав у протоколі бажання скористатися правовою допомогою.
«Невиконання даної вимоги рівноцінно скасуванню протоколу. І не думайте, що обов’язок знайти адвоката покладається на вас: ні, вам його повинні забезпечити на безоплатній основі».
До речі, пан Роман вже давав поради читачам «ФАКТІВ» стосовно ситуації, коли водіїв зупиняють правоохоронці та вимагають показати документи та вміст багажника.
3069Читайте нас у Facebook