Біатлон в Естерсунді: Підручний — чемпіон світу в гонці переслідування (фото, відео)

18:02 10 березня 2019
Біатлон в Естерсунді: Підручний — чемпіон світу в гонці переслідування

У неділю, 10 березня, на чемпіонаті світу з біатлону в шведському Естерсунді пройшли жіночі та чоловічі перегони переслідування. На дистанцію 10 км у жінок та 12,5 км у чоловіків вийшли по 60 найкращих спортсменів за підсумками спринтерських перегонів.

Блискучу гонку провів лідер нашої чоловічої збірної Дмитро Підручний. Стартувавши з 4-ї позиції, маючи відставання за 17 секунд від лідера, норвежця Йоханнеса Бе, наш співвітчизник припустився лише двох хиб на першому вогневому рубежі, після чого стріляв «чисто» і в підсумку приїхав до фінішу першим з часом 31:54,1 сек, ставши чемпіоном світу! Додам, що це перше в історії України «золото» світових першостей з біатлону серед чоловіків — раніше нагороди найвищої проби вигравали Олена Зубрилова (чотири медалі 1999-го та 2002-го), Олена Підгрушна (2013-го) та Валя Семеренко (2015-го).

* Українець віддав на дистанції всі сили заради завоювання золотої медалі

Друге місце посів норвежець Йоханнес Бе (0+1+1+3, +8,3 сек), третім став француз Кантен Фійон Майє (2+0+0+1, 17,7 сек). Ще один наш співвітчизник Руслан Ткаленко, стартувавши з 42-ї позиції, зумів трохи покращити свої показники і фінішував 38-м (0+2+0+0, +3:01,8 сек).

* Позитивні емоції били з Підручного після фінішу через край

У жіночих змаганнях українські вболівальники біатлону не тішили себе надією на медалі. Найкращою серед наших співвітчизниць стала Анастасія Меркушина, яка, припустившись чотирьох хиб, змогла піднятися з 28-ї позиції на 15-ту, відставши від переможниці на 2:51,7 сек. А ось Валя Семеренко, навпаки, стартувавши з 29-го місця, припустилася аж шести хиб (особливо не вдався українці перший вогневий рубіж, де вона не вибила три цілі з п'яти), опустилася на 38-й рядок з відставанням 4:56,8 сек. Ще одна українка Юлія Джима, яка мала стартувати з 54-ї позиції, на дистанцію не вийшла.

Чемпіонкою світу стала німкеня Деніз Херрманн, яка з двома хибами на третьому стрільбищі приїхала до фінішу з результатом 31:45,9 сек. Друге місце посіла Тіріл Екхофф із Норвегії (0+0+2+0, +31,4 сек), третє — ще одна німкеня Лаура Дальмайєр (0+0+1+0, +31,6 сек).

У понеділок, 11 березня, на чемпіонаті світу вихідний, а відновляться змагання у вівторок, 12 березня, індивідуальними перегонами на 15 км у жінок.

Раніше «ФАКТИ» повідомляли, що Підручному не вистачило 0,3 секунди до «бронзи» чемпіонату світу.