Чудо-серія Іспанії і «неправильні» футбольні ворота в Санкт-Галлені: відеоогляди матчів відбору ЧС-2022

7:54 29 березня 2021
Грузія - Іспанія

У неділю, 28 березня, фінішував другий тур європейської кваліфікації чемпіонату світу з футболу, фінальний турнір якого відбудеться з 21 листопада по 18 грудня 2022 року в Катарі.

Група D

Україна — Фінляндія — 1: 1 (Мораес, 80 — Пуккі, 89, з пенальті). На 88-й хвилині вилучений Миколенко (Україна).

Казахстан — Франція — 0: 2 (Дембеле, 20, Малий, 44, в свої ворота). На 75-й хвилині Мбаппе (Франція) не реалізував пенальті.

Чемпіони світу французи, які втратили очки в матчі з Україною, швидко пристосувалися з штучного газону «Астана Арени» в Нур-Султана і завдяки точному удару Дембеле (перший м'яч футболіста за «триколірних» з 2018 року!) І автоголу народився в Луганську захисника господарів Малого здобули впевнену перемогу.

До речі, зоряний Мбаппе міг довести рахунок до великого, але, пробиваючи пенальті, програв дуель 39-річному голкіперу казахів Мокіну. Якщо що: Франція не забила чотири з семи останніх 11-метрових ударів.

Ще один учасник групи Боснія і Герцеговина напередодні зіграла внічию в товариському матчі з Коста-Рікою — 0: 0.

Турнірне становище: 1. Франція — 4 очка (2 матчі); 2. Фінляндія — 2 (2); 3. Україна — 2 (2); 4. Боснія і Герцеговина — 1 (1); 5. Казахстан — 0 (1).

У наступному турі 31 березня зіграють: Україна — Казахстан, Боснія і Герцеговина — Франція.

Група В

Грузія — Іспанія — 1: 2 (Кварацхелія, 44 — Торрес, 56, Ольмо, 90 + 2). На 90 + 4-й хвилині вилучений Шенгелія (Грузія).

У присутності на стадіоні імені Бориса Пайчадзе більше 15 тисяч уболівальників збірна Іспанії ледь не втратила очки у другому матчі поспіль (після 1: 1 з Грецією). Але на 92-й хвилині перемогу гостям приніс шикарний «постріл» півзахисника «Лейпцига» Дані Ольмо.

До речі, Іспанія не програє у відбіркових турнірах чемпіонатів світу рекордні 65 матчів (51 перемога, 14 нічиїх). В останній раз піренейці поступалися в кваліфікації ЧС 31 березня 1993 року, коли з рахунком 0: 1 програли Данії в Копенгагені.

Більш того, збірна Іспанія побила рекорд Західної Німеччини, забивши в 37 матчах кваліфікації ЧС поспіль. Попереднє досягнення налічувало 36 ігор і було встановлено в проміжку з 1934 по 1985 роки.

Косово — Швеція — 0: 3 (Аугустінссон, 12, Ісак, 35, Ларссон, 70, з пенальті).

39-річний Златан Ібрагімович у другому матчі поспіль після повернення в збірну Швеції відзначився гольовою передачею. Цього разу форвард «Мілана» віддав суперассіст Аугустінссону п'ятою.

Турнірне становище: 1. Швеція — 6 (2); 2. Іспанія — 4 (2); 2. Греція — 1 (1); 4. Грузія — 0 (2); 5. Косово — 0 (1).

У наступному турі 31 березня зіграють: Греція — Грузія, Іспанія — Косово.

Група С

Болгарія — Італія — 0: 2 (Белотті, 43, з пенальті, Локателлі, 83).

Швейцарія — Литва — 1: 0 (Шакірі, 2).

Поєдинок в Санкт-Галлені почався з 18-хвилинним запізненням через те, що одні з футбольних воріт на стадіоні «Кібунпарк» виявилися … неправильного розміру (стійки «рамки» були вище на 5−10 см). У підсумки гра почалася тільки після того, як персонал арени усунув проблему з «неправильними» воротами.

Турнірне становище: 1. Італія — 6 (2); 2. Швейцарія — 6 (2); 3. Литва — 0 (1); 4. Північна Ірландія — 0 (1); 5. Болгарія — 0 (2).

У наступному турі 31 березня зіграють: Болгарія — Італія, Швейцарія — Литва.

Група F

Ізраїль — Шотландія — 1: 1 (Перець, 44 — Фрейзер, 56).

Данія — Молдова — 8: 0 (Дольберг, 19, з пенальті, 48, Дамсгор, 22, 29, Стрюгер-Ларсен, 35, Йенсен, 39, Сков, 81, Інгвартсен, 89).

Команда Молдови, яку очолює італійський фахівець Роберто Бордін, зазнала на стадіоні в Хернінгу найбільшої поразки у своїй історії (раніше з рахунком 0: 6 наші географічні сусіди програвали в 2001 році Швеції і в 2020-му Італії).

Австрія — Фарерські острови — 3: 1 (Драгович, 30, Баумгартнер, 37, Калайджіч, 44 — Наттестад, 19).

Турнірне становище: 1. Данія — 6 (2); 2. Австрія — 4 (2); 3. Шотландія — 2 (2); 4. Фарерські острови — 1 (2); 5. Ізраїль — 1 (2); 6. Молдова — 1 (2).

У наступному турі 31 березня зіграють: Данія — Молдова, Ізраїль — Шотландія, Австрія — Фарерські острови.

Група I

Албанія — Англія — 0: 2 (Кейн, 39, Маунт, 63).

Форвард «Тоттенхема» Харрі Кейн забив свій 33-й гол за національну команду (перший з 2019 года!) І допоміг «трьом левам» відсвяткувати перемогу в Тирані. У списку кращих бомбардирів збірної Англії він поступається тільки Майклу Оуену (40 голів), Джиммі Грівз (44), Гарі Лінекер (48), Боббі Чарльтона (49) і Уейну Руні (53).

Сан-Марино — Угорщина — 0: 3 (соло, 13, з пенальті, Шоллоі, 71, Ніколіч, 88, з пенальті).

Польща — Андорра — 2: 0 (Левандовскі, 30, 55).

Турнірне становище: 1. Англія — 6 (2); 2. Польща — 4 (2); 3. Угорщина — 4 (2); 4. Албанія — 3 (2); 5. Андорра — 0 (2); 6. Сан-Марино — 0 (2).

У наступному турі 31 березня зіграють: Албанія — Англія, Сан-Марино — Угорщина, Польща — Андорра.

Група J

Румунія — Німеччина — 0: 1 (Гнабрі, 17).

Північна Македонія — Ліхтенштейн — 5: 0 (Барді, 7, Трайковскі, 51, 54, Ельмас, 62, Нестеровський, 82, з пенальті).

Вірменія — Ісландія — 2: 0 (Барсегян, 53, Байрамян, 74).

Турнірне становище: 1. Німеччина — 6 (2); 2. Вірменія — 6 (2); 3. Північна Македонія — 3 (2); 4. Румунія — 3 (2); 5. Ісландія — 0 (2); 6. Ліхтенштейн — 0 (2).

У наступному турі 31 березня зіграють Німеччина — Північна Македонія, Вірменія — Румунія, Ліхтенштейн — Ісландія.

В відбулися 28 березня товариських матчах Греція обіграла Гондурас — 2: 1 (Павлідіс, 14, 59 — Родрігес, 41), а Північна Ірландія поступилася США — 1: 2 (Макгинн, 89 — Рейна, 30, Пулішіч, 59).

Раніше «ФАКТИ» повідомляли, що матч відбору ЧС-2022 Сербія — Португалія завершився скандалом через незарахований гол Кріштіану Роналду на останній хвилині .