Аліна Марущак принесла Україні «золото» чемпіонату Європи з важкої атлетики в Москві

20:30 9 квітня 2021
Аліна Марущак

Третій раз на чемпіонаті Європи з важкої атлетики, що проходить в Мосвкі, пролунав гімн України. Услід за Камілою Конотоп (до 55 кг) і Іриною Дехою (до 75 кг) «золоту» медаль європейської першості у ваговій категорії до 81 кг завоювала Аліна Марущак.

24-річна штангістка з Хмельницького показала найкращий результат у ривку (109 кг). А ось у вправі «поштовх» судді не зарахували взяті українкою 131 кг, і з попереднім вагою (127 кг) Аліна виборола «бронзу». Втім, в сумі двоєборства Марущак (236 кг) на цілих 5 кг випередила француженку Жоель Найо-Кечанке (231 кг; 100 + 131), зо стала другою, і володарку бронзової медалі Ліану Гуюрджан з Вірменії (227 кг; 98 + 129).

До речі, з вагою 77,62 кг українка була найлегшою в своїй категорії, що втім не завадило їй випередити всіх своїх суперниць.

У загальнокомандному заліку чемпіонату Європи Україна посідає друге місце, поступаючись лише Болгарії.

Раніше «ФАКТИ» повідомляли, що олімпійську чемпіонку з важкої атлетики росіянку Оксану Сливенко дискваліфікували за допінг.