Малиновський забив Буффону, але не врятував «Аталанту» від невдачі у фіналі Кубка Італії

0:00 20 травня 2021
Аталанта — Ювентус Кріштіану Роналду

У середу, 19 травня, відбувся фінальний матч розіграшу Кубка Італії-2020/2021. У вирішальному поєдинку на стадіоні «Мапей» у Реджо-Емілії зустрічалися «Аталанта», у складі якої в останніх матчах регулярно відзначався українець Руслан Малиновський, та туринський «Ювентус».

Туринці, які були рекордсменами за кількістю завойованих кубків (13 перемог у 19 фіналах; для порівняння — у «бергамаскі» лише одна в чотирьох вирішальних поєдинках), натерпілися в перші хвилини від настирливих підопічних Джан П'єро Гасперіні. Але вирівнявши гру, в середині першого тайму саме «Стара Синьйора» вийшла вперед. Спроба Роналду, який порадував себе покупкою «найкрасивішого автомобіля в історії», пробити по воротах успіхом не увінчалася, але м'яч підхопив Маккенні, викотив на Кулусевскі, і той обвідним ударом пробив точно в кут.

Утім, піти на перерву, ведучи в рахунку, «Ювентус» не зміг. І «посприяв» цьому Малиновський, зарядивши фірмову «пушку» та ударом із лінії штрафного майданчика пробив по центру воріт. Примітно, що коли Руслан народився (у травні 1993-го), досвідчений Буффон, який пропустив цей гол, підбирався до «основи» «Парми», з якою згодом стане володарем Кубка Італії та Кубка УЄФА.

До слова, українець, зрівнявши рахунок у фіналі, довів свою особисту серію з результативними діями до 11 матчів. За цей час Малиновський забив 7 м'ячів та віддав 9 результативних передач у складі «Аталанти». Перед Євро-2020 подібна результативність лідера збірної України не може не радувати…

Після перерви «Ювентус» наполегливіше пішов уперед, але то Роналду проб'є легко в руки голкіперу, то м'яч після удару К'єзи поцілить у стійку та вилетить у поле. Нарешті, на 73-й хвилині (до цього часу Малиновського вже замінили) туринці забили-таки другий м'яч. К'єза увірвався до штрафного майданчика з лівого флангу, обігрався у стінку з Кулусевскі, вискочив фактично віч-на-віч із воротарем та пробив повз нього.

У підсумку, цей гол став вирішальним. 2:1 на користь «Ювентуса» — і туринці завоювали свій 14-й в історії Кубок Італії, ще більше зміцнивши свій рекорд за кількістю завойованих трофеїв (у найближчих переслідувачів зі столичної «Роми» дев'ять кубків). Тепер попереду у «Старої Синьйори» вирішальний матч у серії А, на виїзді проти «Болоньї», який дасть відповідь на питання, чи побачимо ми «Ювентус» у наступному сезоні в Лізі чемпіонів.

Відеоогляд матчу

Раніше «ФАКТИ» повідомляли, що «Мілан» принизив «Ювентус» із Криштіану Роналду в боротьбі за Лігу чемпіонів.