Канада з унікальним рекордом 27-й раз стала чемпіоном світу з хокею: відеоогляд фінального матчу

8:00 7 червня 2021
Збірна Канади

У столиці Латвії Ризі фінішував чемпіонат світу з хокею з шайбою. У вирішальному поєдинку зійшлися збірна Канади і чинний переможець ЧС Фінляндія.

По ходу фіналу фіни двічі вели в рахунку (1:0 і 2:1), але «кленові листки», що грали на турнірі, як і суперник, далеко не в найсильнішому своєму складі, щоразу зрівнювали рахунок, а в овертаймі закинули вирішальну шайбу і вперше з 2016 року завоювали золоті медалі — 3:2 (Комтуа, 24, Хенрік, 52, Пол, 66 — Руохамаа, 8, Ліндбом, 45).

До речі, канадці встановили на чемпіонаті світу унікальний рекорд, ставши першою в історії командою, якій вдалося виграти «золото» з чотирма (!) поразками на турнірі. У групі майбутні чемпіони поступилися Латвії (0:2), США (1:5), Німеччині (1:3) і Фінляндії (2:3 по буллітах) і вийшли в плей-офф лише з четвертого місця.

Найціннішим гравцем чемпіонату світу-2021 визнано нападаника збірної Канади Ендрю Манджапане, який разом з британцем Ліамом Кірком розділив звання найкращого снайпера турніру (обидва закинули по 7 шайб).

Примітно, що канадці, які вибили в чвертьфіналі Росію (2:1 в овертаймі), а в півфіналі — США (4:2), 27-й раз стали найсильнішими на планеті і наздогнали за кількістю чемпіонських титулів СРСР / Росію. Крім того, «кленові листки» виграли в цьому році всі чемпіонати світу — молодіжний, юніорський і тепер дорослий.

Додамо, що в матчі за «бронзу» ЧС-2021 збірна США розгромила команду Німеччини — 6:1.

Раніше «ФАКТИ» повідомляли, що помер батько легендарного канадського хокеїста Уейна Грецкі.