Урожайний день України: медальний залік Паралімпійських ігор за підсумками 27 серпня

16:52 27 серпня 2021
Мар'яна Шевчук

У п'ятницю, 27 серпня, в третій змагальний день на Паралімпіаді-2020 у Токіо розіграли ще 42 комплекти нагород. На п'єдестал пошани вже піднімалися спортсмени з 51 країни.

Врожайним вийшов день у спортсменів з обмеженими можливостями з України, які завоювали 27 серпня 13 (!) медалей: «золото» здобули Мар'яна Шевчук (пауерліфтинг; на фото) і Анна Стеценко (плавання), «срібло» — Владислав Білий, Анастасія Москаленко (легка атлетика), Сергій Кліпперт, Катерина Денисенко, Кирило Гаращенко, Андрій Трусов (плавання), а також команда у складі Наталії Мандрик, Євгенії Бреус та Олени Федоти (фехтування), «бронзу» — Юлія Павленко (легка атлетика), Єгор Дементьєв (велотрек), Юлія Іваницька, Наталія Ніколайчик (дзюдо).

У медальному заліку «жовто-сині» з 22 нагородами (3 золоті, 13 срібних і 6 бронзових), як і напередодні, посідають 9-у позицію. До речі, за загальною кількістю нагород Україну випереджають лише китайці, британці та представники країни-агресора, а по «сріблу» нам взагалі немає рівних. «Золота» б додати…

Трійку лідерів (за кількістю «золота»), як і раніше, очолюють Китай — 45 медалей (20 золотих, 11 срібних, 14 бронзових), Великобританія — 28 (9−10−9) і команда Олімпійського комітету Росії — 26 (9−7- 10).