Ще два «золота» України: медальний залік Паралімпійських ігор за підсумками 30 серпня

17:19 30 серпня 2021
Андрій Трусов

У понеділок, 30 серпня, в шостий змагальний день на Паралімпіаді-2020 в Токіо розіграли ще 54 комплекти нагород. На п'єдестал пошани вже піднімалися спортсмени з 78 країн.

Врожайним вийшов день у спортсменів з обмеженими можливостями з України, які завоювали 30 серпня 11 (!) медалей: «золото» здобули Марина Литвиненко (настільний теніс) і Андрій Трусов (плавання; на фото), «срібло» — Віктор Дідух (настільний теніс), Андрій Дорошенко (кульова стрільба), Михайло Сербін, естафетна команда у складі Юрія Божинського, Дениса Дуброва, Андрія Трусова та Максима Кріпака (плавання), Ігор Цвєтов, Яна Лебедєва (легка атлетика), «бронзу» — Ірина Щетник (кульова стрільба), Роман Павлик, Зоя Овсій (легка атлетика).

У медальному заліку «жовто-сині» з 54 нагородами (12 золотих, 27 срібних і 15 бронзових), як і напередодні, займають 5-ту позицію. До речі, за загальною кількістю нагород Україна йде четвертою, поступаючись лише китайцям, британцям і представникам країни-агресора.

Трійку лідерів (за кількістю «золота»), як і раніше, очолюють Китай — 119 медалей (54 золотих, 35 срібних, 30 бронзових), Великобританія — 68 (26−20−22) і команда Паралімпійського комітету Росії — 61 (19−11−31).