Мораес повернувся після важкої травми та приніс «Шахтарю» вольову перемогу в Олександрії: відеоогляд матчу УПЛ

15:53 11 грудня 2021
Олександрія — Шахтар

У суботу, 11 грудня, ігрова програма 18-го туру чемпіонату України продовжилася поєдинком в Олександрії, куди приїхав лідер — донецький «Шахтар», який наприкінці 2021 року попрощається з натуралізованим бразильцем Марлосом.

Чемпіонат України. 18-й тур

11 грудня (субота)

«Олександрія» — «Шахтар» (Донецьк) — 1:2 (Кожушко, 63 — Соломон, 70, Мораес, 77).

«Шахтар»: Трубін, Додо, Марлон, Матвієнко, Ісмаїлі, Майкон (Маркос Антоніо, 65), Степаненко, Тете (Соломон, 65), Педріньо (Конопля, 88), Мудрик (Бондаренко, 88), Фернандо (Мораес, 75).

«Гірники» приїхали в гості до команди, у якої не могли виграти в останніх чотирьох очних матчах, причому у двох із них програли. Тому мотивація у підопічних італійця Роберто де Дзербі нарешті перервати цю тривалу серію та вирушити зимувати в ранзі лідера була позамежною.

Ось тільки іншої думки були господарі, які не мали наміру здаватися без бою. При цьому олександрійці не «закрилися» в обороні, а намагалися відповідати моментами на небезпеку біля своїх воріт. Після «сухого» першого тайму найцікавіше розпочалося після перерви. Спочатку господарі втратили екс-гравця «Динамо» та збірної України Рибалку, який у спробі зупинити прорив Мудрика сам отримав важку травму коліна та на ношах був забраний із поля. Потім захисник «Олександрії» Мельник таки відправив м'яча до сітки після подачі зі штрафного, але арбітр відмінив взяття воріт через офсайд. Але підопічні Юрія Гури рук не опустили, і за кілька хвилин уже забили за правилами, коли Кожушко ударом головою з лінії воротарського замкнув подачу Третьякова з правого флангу — 1:0.

Утім, господарі недовго вели в рахунку. Після перехоплення в центрі поля Фернандо розігнав атаку, знайшов пасом у штрафному майданчику Соломона, і той класним ударом поцілив точно в «дев'ятку» воріт «Олександрії» — 1:1.

Тренерський штаб «гірників» вирішив випустити на заміну Жуніора Мораеса, який через важку травму не грав із середини квітня. І вже за дві хвилини форвард став героєм зустрічі. Після того, як Цуріков не влучив по м'ячу, намагаючись розрядити обстановку перед власним штрафним майданчиком, Мораес підловив опонента на помилці та пробив повз воротаря, який вискочив на перехоплення, — 1:2.

Фінальний штурм господарів, на розчарування вболівальників, що зібралися на трибунах КСК «Ніка», успіху не приніс, і свисток зафіксував вольову перемогу «Шахтаря», завдяки якій донецький клуб продовжує очолювати турнірну таблицю й цілком можуть стати «зимовими» чемпіонами (якщо «Динамо» в рамках туру не обіграє «Зорю» з різницею у два м'ячі або більше).

10 грудня (п'ятниця)

«Маріуполь» — «Дніпро-1» — 0:3 (Довбик, 35, з пенальті, Піхальонок, 75, з пенальті, Білл, 78). На 45+1-й хвилині вилучений Кащук («Маріуполь»).

«Інгулець» (Петрове) — «Десна» (Чернігів) — 2:1 (Поспєлов, 34, Полегенько, 47 — Дегтярьов, 56). На 85-й хвилині вилучений Опанасенко («Інгулець»).