Плюс 9 нагород для України: медальний залік Паралімпійських ігор за підсумками 29 серпня

17:51 29 серпня 2021
Медалі Паралімпіади в Токіо

У неділю, 29 серпня, у п'ятий змагальний день на Паралімпіаді-2020 у Токіо розіграли 64 комплекти нагород. На п'єдестал пошани вже підіймалися спортсмени з 69 країн.

Продовжують збирати урожай нагород спортсмени з обмеженими можливостями з України, які завоювали 29 серпня 9 медалей: «золото» здобули Оксана Зубковська (стрибки у довжину), Роман Полянський (академічне веслування), «срібло» — Андрій Трусов, Денис Остапченко, Ілля Яременко (усі — плавання), Наталія Олійник (важка атлетика), Анастасія Мисник (штовхання ядра), «бронзу» — Олександр Назаренко (дзюдо), Максим Веракса (плавання).

У медальному заліку «жовто-сині» з 43 нагородами (10 золотих, 22 срібні та 11 бронзових) утримують 5-у позицію. А за загальною кількістю нагород Україну випереджають лише китайці, британці та представники країни-агресора.

Трійку лідерів (за кількістю «золота»), як і днем раніше, очолює Китай — 104 медалі (46 золотих, 29 срібних, 29 бронзових), далі з великим відставанням слідують Великобританія — 60 (23−19−18) та США — 40 (15−16−9).